Цікаво знати!

 

Як це — вигадати слово, яке згодом щодня вживатимуть мільйони українців?

Всі, певно, знають, що Іван Франко, Леся Українка, Тарас Шевченко та інші письменники придумали не одне словечко. Наприклад, слово «мрія» вперше вжив Михайло Старицький у вірші, присвяченому Олені Пчілці — у нашому варіанті Старицький, перед тим як написати вірш, надсилає Пчілці повідомлення і запитує, чи є в неї мрія.

До Дня писемності та мови EdEra спробувала уявити, як могли листуватися в месенджері, обмінюватися селфі та ділитися ідеями Леся Українка, Іван Франко, Тарас Шевченко, Михайло Старицький, Іван Котляревський та Олена Пчілка, якби жили зараз. У серії картинок ми відтворили ситуації, за яких письменники вигадували слова, але зробили героїв сучасними. Тобто такими, ніби ми кожного дня їздимо з ними в метро, купуємо каву в одній кав’ярні, коментуємо однакові дописи у Facebook.

Мета серії креативних картинок — показати, що українська мова — жива і сучасна. Вона розвивається разом із нами, крокує в ногу з часом, а говорити українською — в тренді. Українська — не архаїчна, ми разом можемо її розвивати та вдосконалювати.

Зображення Т. Шевченка Юрія Шаповала.