День української мови та писемності в НВК "Потенціал"

9 листопада 2020 року уся родина НВК "Потенціал" долучилась до святкування Дня української мови та писемності.

Дехто вважає мову лише засобом порозуміння між людьми, але функції мови надзвичайно широкі. У мові нація закодовує всю свою історію, багатовіковий досвід, здобутки культури, духовну самобутність.

Мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, повітря, рослин, людина не може існувати.

Початкова школа пізнавала мову з різних сторін. Учні 1-А класу оживили усі літери абетки, переконавшись у тому, що кожна літера важлива, особлива й неповторна.

На учнів 1-Б класу чекала цікава мовна вікторина у шкільній бібліотеці. Першокласники почули казку про алфавіт, розгадали цікаві загадки, проявивши свою уважність та кмітливість змогли чудово впоратись з вікториною.

Другокласники підбирали ті прикметники, які найкраще характеризують нашу мову. Робота видалась неймовірно пізнавальною.

Учні 3-іх класів переконались у тому, що наша мова надзвичайно багата, адже вони підбирали синоніми та антоніми до різних слів, що й дозволило побачити кольористику української мови.

Учні 4-их класів мали можливість проявити свою фантазію та творчість, адже вони створювали тематичні лепбуки.

Учні 5-9-их класів долучилась до мовних змагань, аби краще пізнати красу своєї мови. Так, учні 5-6-их класів підготували для своїх товаришів тестові питання з ребусами, аби перевірити знання рідної мови.

Учні 7-8-их класів підготували цікаві лінгвістичні ігри, а дев'ятикласники підготували кросворди.

Учні 10-11-их класів долучились до створення темататичних стінок, аби кожен учень нашої школи міг краще пізнати багатство української мови.

Сьогодні ми хотіли показати кожному те, що наша мова-неоціненний скарб, а тому ми маємо знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів